O mnie

Cześć! Jestem Dominika. Od 10 lat jestem jaroszką. Chociaż teraz mieszkam w Dublinie, to pochodzę z małej, spokojnej, wielkopolskiej wioseczki, gdzie warzywa na zupę najpierw trzeba było sobie wyhodować, a potem zerwać, wyłupać, wyrwać czy wykop. Bardzo do tego tęsknie, dlatego też czasem wspominam to w moich postach.

Od niedawna jestem mamą i to uwielbiam. Cenię sobie zdrowe i przede wszystkim domowe jedzenie. Staram się jeść jak najmniej przetworzoną żywność, na rzecz tej przygotowanej przeze mnie. Takie też posiłki pragnę zapewnić mojej rodzinie. Uważam, że jesteśmy tym co jemy dlatego jest to tak bardzo istotne. Wpływa to na nasze zdrowie, na nasze samopoczucie, na nasz wygląd, na umysł. 

Staram się jeść lekko, chociaż zdarza mi się upiec tradycyjne, świąteczne ciasto czy pizzę. Nie popadam w skrajności. Na co dzień raczej nie jem cukru, białej mąki, niewartościowego tłuszczu, ale od święta nie odmówię soczystego sernika czy aromatycznego piernika. Uważam, że kawałek ciasta nikomu jeszcze nie zaszkodził, a nieświadome (bądź świadome) wybieranie produktów spożywczych z 'poukrywanym' cukrem, solą, wspomagaczami smaku i innymi śmieciami już prawdopodobniej wyrządzi nam krzywdę. Nie ma się też co oszukiwać. Przymusowe wyrzeczenia na pewno nie wpłyną pozytywnie na nasze samopoczucie. Ja mam słabość do świeżo wypieczonego chleba z posolonym masłem i od czasu do czasu daje sobie upust ;)

Awokado jem codziennie. Najprościej używam go jako masła na kanapki czy krakersy. Uważam, że jest to owoc, który każdy powinien dorzucić do swojej diety.  

Na moim blogu prezentuje przepisy, które są w 100% przeze mnie wypróbowane. Lubię jednak trochę kombinować i pichcić na oko, także jeżeli zdarzy mi się jakiś błąd w przepisie dajcie znać w komentarzach. 

Brak komentarzy: